top of page

הפקת סרט ביוגרפי משפחתי


סרט הנצחה, סיפור חיים מעניין או מתנת יומהולדת לאמא ואבא אלו הן רק כמה מהסיבות להחלטה שלכם להפיק סרט ביוגרפי משפחתי. בעוד שהמוני אנשים מחפשים קצוות של סיפורי חיים בכדי לגלות פרטים חדשים שבעזרתם יוכלו לאתר אנשים קרובים ולסגור מעגל חשוב בחייהם, לכם יש את הזכות להזמין הפקת סרט ביוגרפי מעצימה לאדם שחשוב לכם בחיים. סרט שיסעיר וילמד את הדור הצעיר מהי דרך ומהם המחירים לכל החלטה ויכול להיות שיסגור גם עבורכם קצוות של המעגל המשפחתי וישלים את אילן היוחסין של הקן המשפחתי – את המאמר הזה מומלץ לקרוא ביחד עם כל בני המשפחה.

להפוך אילן יוחסין ועץ משפחה לסרט ביוגרפי

אחת מן הדרכים להפיק סרט ביוגרפי ברמת פירוט גבוהה היא לעשות עבודת שורשים ולהבין את אילן היוחסין המשפחתי, בייחוד את המקומות הריקים שדורשים חקירה בעקבותיהם ויכולים להוביל לסגירת מעגל ולמפגשים מרגשים אחרי עשרות שנים.

הפקת סרט ביוגרפי חייב לשקף את האדם שמאחורי הסרט ולכן מלאכת התחקיר ואיסוף החומרים והסיפורים האישיים הם העיקריים בהפקת סרט ביוגרפי משפחתי. התחקיר מתבצע במשותף עם תחקירן של חברת ההפקה ובמשך מספר שעות מקבלים כיוונים לכתיבת התסריט. במידה ומתאפשר אז נפגשים עם הדמות הראשית של הסרט ושומעים ממקור ראשון את סיפורו ולאחר מכן משלימים את הפרטים הנוספים מהאנשים הקרובים אל אותו אדם.

לראשונה בפגישה נפתחים אלבומי התמונות המשפחתיים ומתגלים זיכרונות וסיפורים רבים לאנשים שאינם קשורים בקרבת דם לעץ המשפחה ולכן נדרשת סבלנות, חמלה ואכפתיות כדי להמיר את סך החומרים המשפחתיים לכדי תוצר גמור של תמונה שלמה וברורה מהעבר של הגיבור המשפחתי.

תסריט של סרט ביוגרפי

סיפור החיים של אחד מבני המשפחה לרוב הוא סיפור מורכב ממאות נקודות ציון ואבני דרך משמעותיות ושזור באירועים של אדם לעצמו כלומר על ההרגשה האישית שלו ועל המחשבות האישיות שלו בנוסף לאירועים ההיסטוריים הלאומיים והעולמיים שקרו באותן שנים.

בסדר כרונולוגי מתקבלת תמונה מפורטת של הגיבור הראשי בסרט הביוגרפי, שמספר את סיפור החיים שלו דרך אבני דרך מרכזיות בחייו. אבני הדרך יכולות להיות אירועים שבהם נאלץ לקבל החלטה גורלית שהצילה חיים או לברוח מהסכנה כדי לשמור על עצמו. לכל אבן דרך משמעותית מוקדש פרק. בעקבות התחקיר שבוצע בצורה מעמיקה, הסרט הביוגרפי השלם יכיל אוסף של כל הפרקים המשמעותיים לסיפור החיים של הגיבור המשפחתי.

צילום ועריכה של סרט ביוגרפי

לאחר עבודת תחקיר מעמיקה ועבודה "משרדית" יתבצעו מספר ימי צילומים. תהליך העריכה של הסרט חשוב ביותר שכן כל החומרים צריכים להתחבר ליצירה אחת שלמה שמטרתה לשאוב את הצופים אל תוך התקופה ולהרגיש את הדמות הראשית. עושים זאת בעזרת הוספת רצועות מוזיקה מסיפריות חינמיות שאינן מוגנות בזכויות יוצרים שנקראת Royalty Free ואף לעיתים משתמשים בהקלטת קריינות רדיו כדי לספר את הסיפור בצורה רשמית מהצד הניטרלי המתבונן מהצד בשילוב נכון עם קולו של המספר (הגיבור) שעבר את החוויות כדי לשמר את האותנטיות בסיפורים ולרגש עוד יותר.


איך להכין סרט חיים שכאלה

דוקו משפחתי

סרט ביוגרפי מציג את סיפור החיים של משפחה יכול לרגש ולחבר גם צופים שלא קשורים בקרבה למשפחה בסרט, אלו הם סרטים ביוגרפיים על דמויות שהשפיעו על המונים ולעיתים נקראים בשם: "דוקו משפחתי", כאשר הסרט הביוגרפי צולם ונערך בסגנון סרט חיים שכאלה, בו בני המשפחה מספרים על עצמם, בליווי של צילומי סטילס ישנים או סרטי וידאו מההיסטוריה של המשפחה.

ההפקה דומה אך התחקיר עמוק יותר ולעיתים גם מנופח יותר כדי להסעיר יותר את הצופים בבית ובכדי להיות סרט שאי אפשר לשכוח אותו.

הכרת תודה

אנחנו ב- Lovey Movies נפיק עבורך סרט ביוגרפי משפחתי מרגש ומרתק. נוציא את אותם הסיפורים שעברו בעל פה, נראה חומרים כתובים, תמונות ותוך כדי היכרות מעמיקה, התסריט ביחד עם הגיבורים הראשיים ירקמו עור וגידים. האנשים שמאחורי הסיפורים יהיו גלויים לכל בני המשפחה.

סרט ביוגרפי משפחתי מוכר גם בשמות נוספים שכדאי שתכירו: סרט "חיים שכאלה", או סרט דוקומנטרי-אישי, או דוקומנטרי- משפחתי, סרט סיפור חיים. סרט ביוגרפי נועד להציג סיפור חיים, קשיים, הקרבה, מחירים של החלטות, נצחונות, אהבה ובהחלט בהפקה רגישה ובכפפות של משי ניתן ליצור סרט מסעיר ומעצים לכל בני המשפחה ואף להכיר תודה לאדם יקר לליבכם על סיפור חייו.

הפקת סרט ביוגרפי זוהי אחת מן המזכרות החשובות והמתנות המשותפות לכל בני המשפחה – סרט ביוגרפי עבור הנכדים, הילדים, המתבגרים, החיילים, ההורים הצעירים והבנים והבנות, הנשים והבעלים.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

מצגות לימי הולדת: לאיזה גילאים זה מתאים?

יום הולדת זהו יום של הזדמנויות. כשאנחנו רוצים להביע אהבה, הוקרה, הערכה או כל רגש חיובי אחר, יום ההולדת של מושא ההערצה זה היום הכי מתאים לציון. זו הסיבה שמסיבות יום הולדת כבר מזמן לא תחומים לגיל מסוים.

コメント


bottom of page